Cel mai vechi Volvo din România se află la Zalău / Proprietar: Există exemplare din acest model care au 4 milioane de kilometri la bord

G4Media acum 6 zile
Cel mai vechi automobil Volvo din România, un model PV 544 din 1961, se află la Zalău, în colecţia preşedintelui Retromobil Club Sălaj, Tiberiu Păuşan, cel care, alături de alţi câţiva pasionaţi de maşini de epocă, încearcă să salveze nu doar maşini aparţinând unor mărci străine, ci, în primul rând, mărci româneşti consacrate, precum Dacia, Aro sau Oltcit. De profesie şofer de camion, Tiberiu Păuşan este, în timpul liber, un pasionat de maşini vechi, pe care le preferă, oricând, unor

Un jucător de bază și-a anunțat plecarea după Farul Constanța vs CFR Cluj 5-1

HotNews acum 6 zile
CFR Cluj a suferit o înfrângere umilitoare pe terenul celor de la Farul Constanța, scor 5-1 (etapa 5 din play-off-ul SuperLigii), iar Cristian Manea a anunțat că va pleca de la gruparea ardeleană la finalul acestui sezon. Cristian ManeaFoto: Anca Tepei / Anca TEPEI / Profimedia >> Căpitanul celor de la CFR Cluj, discurs categoric după umilința cu Farul: „Nu merităm să purtăm acest tricou” Cristi Manea anunță că va pleca în vară de la CFR Cluj Fundașul dreapta, care joacă la CFR din va

Miroase a război

NapocaNews acum 6 zile
Scăderea coeficientului de inteligență în ultimele decade în Occidentul Europei nu trebuie să ne mire, vremurile grele creează oameni puternici, iar vremurile bune creează oameni slabi. Și mult mai proști aș spune eu. Propaganda pro război este rostogolită pe toate canalele de către iresponsabilii noștri conducători și ce este cel mai șocant e că nimeni nu o pune la îndoială. De când a început războiul din Ucraina suntem agresați zilnic cu manipularea mediatică pusă la cale de guvernu

SuperLiga: FCSB vs Rapid - Ora revanşei pentru lider

FCSB - Rapid, meci contând pentru etapa a 5-a a play-off-ului din campionatul României, este programat, sâmbătă, 20 aprilie, de la ora 20:30, pe Arena Naţională, şi va fi transmis în direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 şi Prima Sport 1. Minge de fotbalFoto: Adrian Ilincescu/ HotNews.ro FCSB, foarte aproape de primul titlu de campioană după nouă ani, şi Rapid, aflată în lupta pentru un loc de Conference League, se întâlnesc în derby-ul etapei a 5-a a play-off-ului din SuperLiga. FCS

Horațiu Potra dezvăluie ce AVERE a strâns ca luptător în Legiunea Străină și gardă de corp pentru șefi de stat și miliardari. ”Nu duc lipsă de bani”

Gandul acum 6 zile
Horațiu Potra (54 de ani) a avut o viață tumultuoasă, pe care a trăit-o la intensitate maximă și cu perspectiva că fiecare zi putea să fie ultima. Când nu avea nici 22 de ani împliniți, a ales să intre în Legiunea Străină, iar părinții săi au aflat abia după patru luni unde se află fiul lor. A fost plecat din țară timp de 30 de ani, dintre care cinci i-a petrecut în legiune, iar ceilalți ca gardă de corp pentru unii dintre cei mai bogați oameni ai lumii. A reușit să facă bani frumoși

Farul a distrus-o pe CFR Cluj, 5-1. Echipa lui Gică Hagi a urcat pe locul doi în clasament

Farul a învins pe CFR Cluj, 5-1, în etapa a cincea din play-off-ul Superligii și echipa lui Gică Hagi a ajuns pe locul doi al clasamentului. Golurile au fost marcate de Louis Munteanu (22), Ionuţ Cojocaru (51, 78), Constantin Grameni (67) şi Cristian Ganea (83), respectiv Philip Otele (76). Farul a obţinut a treia victorie în play-off, iar CFR a înregistrat a treia înfrângere în play-off-ul Superligii. Farul a distrus-o pe CFR Cluj, 5-1. Echipa lui Gică Hagi a urcat pe locul doi în cl

Alerte de fenomene meteo periculoase în opt județe. Vremea se schimbă în cea mai mare parte a țării

Ziare.com acum 6 zile
Meteorologii anunță sâmbătă dimineață, 20 aprilie, probleme în mai multe județe din țară. Ceața este cea care le va da de furcă în special șoferilor în următoarele ore. Administraţia Naţională de Meteorologie a emis mai multe avertizări de vreme severă imediată. Astfel, până la ora 9.00, localităţi din opt judeţe sunt vizate de alerte meteo de ceaţă şi polei. Tot până la ora 9.00, este valabilă şi o informare de vreme rea, valabilă în cea mai mare parte a țării. Meteorologii au emis s

Cod galben de ceaţă şi polei în mai multe localităţi din 8 judeţe

Mediafax acum 6 zile
Zonele vizate până la ora 9.00 sunt: Judeţul Sălaj: Gâlgău, Ileanda, Poiana Blenchii, Rus Judeţul Cluj: Cluj-Napoca, Turda, Câmpia Turzii, Gherla, Apahida, Viişoara, Mihai Viteazu, Tritenii de Jos, Căşeiu, Cojocna, Ceanu Mare, Bonţida, Iclod, Luna, Feleacu, Jucu, Moldoveneşti, Mica, Mintiu Gherlii, Dej, Unguraş, Sic, Cuzdrioara, Călăraşi, Căianu, Fizeşu Gherlii, Câţcău, Ţaga, Vad, Dăbâca, Sănduleşti, Tureni, Pălatca, Aiton, Jichişu de Jos, Ploscoş ULTIMELE ȘTIRI Ai pisici înainte de 2

Opruț: ”Am avut o atitudine pozitivă. Mă bucur c-am arătat atitudine și am trecut peste acea eliminare”

Tribuna acum 6 zile
Raul Opruț, fundașul stânga al lui Hermannstadt, a declarat, la flash-interviurile de după meciul de vineri seara, că sibienii sunt bucuroși pentru punctul obținut în minutele de prelungire. Internaționalul român era de părere că ”alb-roșii” au arătat o atitudine pozitivă, reușind să treacă peste aliminarea lui Alessandro Murgia de la jumătatea primei reprize. ”Suntem fericiți că am dat gol în ultimele minute pentru că de multe ori am luat gol în ultimele minute. A fost un joc greu, a

Meciul Farul – CFR Cluj: Camora: Nu merităm niciunul să purtăm acest tricou în acest moment. Trebuie să ne fie ruşine

News.ro acum 6 zile
Fotbalistul echipei CFR Cluj, Camora, a declarat, vineri seară, după meciul cu Farul, pierdut cu scorul de 1-5, că el şi colegii săi nu merită în acest moment să poarte tricoul formaţiei clujene. ”Este un rezultat ruşinos. Nu merităm niciunul să purtăm acest tricou. Degeaba face patronul eforturi mari la echipă şi investeşte bani. Dacă nu ne trezim, vom termina pe locul 6. Nu am vorbit cu Dan Petrescu. Patronul ne-a spus că din vară va veni la echipă. trebuie să ne fie ruşine la toţi!

Formaţia Farul Constanţa a învins pe teren propriu, cu scorul de 5-1, CFR Cluj,

Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat prin Munteanu ’23, Cojocaru ’42, ’78, Grameni ’67 şi Ganea ’83. Pentru CFR Cluj a înscris Otele, în minutul 77. În clasament, Farul a urcat pe locul 2, cu 32 de puncte, în condițiile în care liderul FCSB are 44 de puncte, cu cinci etape rămase de jucat. Echipa lui Gigi Becali poate deveni campioană încă

Meciul Farul – CFR Cluj: Hagi: Un joc perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat

Tehnicianul echipei Farul, Gheorghe Hagi, a declarat vineri seară, după meciul cu CFR Cluj, scor 5-1, că jucătoriii săi au făcut o partidă perfectă. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat. Acum mi-a crescut credibilitatea în faţa jucătorilor. Să joci cu CFR Cluj la nivelul acesta, să domini, să ai ocazii... Am împins jocul, am stat sus în jumătatea lor. A ieşit bine! Sunt trei jucători (n.r. despre Cojocaru, Munteanu, Grameni) talentaţi în faţă, demonstrează că merită să j

VIDEO + FOTO Ce nu s-a văzut la TV în Farul - CFR Cluj » Scandarea favorită din fața galeriei + singurul „feroviar” care a sărbătorit

Gazeta Sporturilor acum 6 zile
. Elevii „Regelui” Hagi au sărbătorit alături de suporteri. Ionuț Cojocaru Ciprian Deac gratuit

Cristi Manea spune lucrurilor pe nume: „Avem nevoie de un antrenor calumea, care să pună piciorul în prag!”

Fundașul dreapta Cristi Manea (26 de ani) a fost extrem de supărat la finalul , scor 1-5, în runda cu numărul #5 din play-off-ul Superligii. gratuit

Meciul Farul – CFR Cluj: Francisc Dican: Le-am spus jucătorilor la pauză, mai rău de atât nu putem să fim. Am fost slabi rău

Tehnicianul Francisc Dican a declarat, vineri seară, după meciul pierdut de CFR Cluj cu scorul de 1-5 în faţa echipei Farul, că echipa sa a avut o prestaţie foarte slabă, în special în prima repriză. “Trebuie să fim oneşti şi să recunoaştem superioritatea Farului. După prima repriză în care n-am existat, am fost slabi rău, le-am spus la pauză, mai rău de atât nu putem să fim. Am început mai bine a doua repriză, am avut două ocazii importante, dar pe contraatac s-a întâmplat ce s-a înt

Căpitanul celor de la CFR Cluj, discurs categoric după umilința cu Farul: „Nu merităm să purtăm acest tricou”

Farul Constanța a făcut vineri instrucție cu CFR Cluj, scor 5-1, iar ardelenii au coborât pe locul al patrulea în play-off-ul SuperLigii și pot rata în acest sezon cupele europene. Mario CamoraFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia Mario Camora și rușinea celei mai drastice înfrângeri din acest sezon Cu Francisc Dican și Ovidiu Hoban pe bancă, CFR Cluj a primit cele mai multe goluri într-un singur meci în acest sezon. La finalul partidei cu Farul, căpitanul

Louis Munteanu, întrebat direct dacă se gândește la transfer » Ce răspuns a dat atacantul

La finalul , din runda cu numărul #5 a play-off-ului din Superliga, Louis Munteanu (21 de ani) a fost întrebat dacă se gândește să facă pasul la un alt club din România gratuit

Gică Hagi, mai fericit ca niciodată: „Perfect! Eu am o vorbă, le-am zis-o și băieților”

. Gică Hagi a fost încântat de prestația elevilor lui. - Gică Hagi gratuit

Înfrângere la scor a CFR-ului în deplasare cu Farul

În urma înfrângerii de la Ovidiu, CFR Cluj i-a cedat locul 2 în clasamentul play-off-ului Farului Constanţa. Constănţenii au avut un joc bun, în vreme ce la CFR au continuat probleme în apărare şi la mijlocul terenului. Farul a urcat - provizoriu, întrucât a fost primul meci din runda a cincea a play-off-ului - pe locul 2. CFR a coborât pe 4. ULTIMELE ȘTIRI VIDEO. Un bărbat și-a dat foc în New York, în fața tribunalului unde se desfășoară procesul lui Donald Trump Cîrstoiu: Nu am vrut

munteanu

Atacantul Ionut Cojocaru (20 de ani) spune că își dorește să joace în cupele europene cu Farul, după ce , în runda cu numărul #5 din play-off-ul Superligii. gratuit

Noul star al Farului are planuri mari: „Vreau în Europa!”

Farul câștigă la scor cu CFR Cluj: 5-1 la Ovidiu / Marinarii lui Hagi urcă, pentru moment, pe locul 2 în play-off-ul Superligii

Farul Constanța a învins-o, clar, scor 5-1, pe CFR Cluj, în etapa a 5-a din play-off-ul Superligii, transmite Info Sud-Est. După această partidă, băieții lui Hagi urcă, pentru moment, pe poziția secundă în play-off. Pentru constănțeni au marcat Louis Munteanu (22′), Ionuț Cojocaru (41′; 78′), Grameni (67′) și Ganea (83′). În tabăra CFR-ului, Otele a fost singurul marcator, în minutul 76. Farul a început tare meciul și a avut în primele 10 minute ale partidei două mari ocazii, prima în

Discurs devastator al lui Camora, după umilința cu Farul: „Nu se poate așa ceva! Ne facem cu toții de rușine!”

. Mario Camora, capitanul „feroviarilor”, a avut un discurs extrem de dur. Întrebat dacă Dan Petrescu a vorbit cu jucătorii înaintea meciului cu Farul, Camora a spus: „ gratuit

Superliga - Farul Constanţa a umilit-o pe CFR Cluj în etapa a cincea a play-off-ului: scor 5-1

Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat prin Munteanu ’23, Cojocaru ’42, ’78, Grameni ’67 şi Ganea ’83. Pentru CFR Cluj a înscris Otele, în minutul 77. Farul: Buzbuchi – M. Popescu (Sîrbu ’61), Larie, Gustavo Marins, C. Ganea – Vînă (Dănuleasă ’73), Queiros (Nedelcu ’73), Grameni – Grigoryan, Munteanu (Andronache ’79), I. Cojocaru (Rivaldinho

FCSB poate sărbători titlul duminică » Mai are nevoie de DOUĂ rezultate pentru o performanță istorică

. Rezultatul contribuie la scenariul prin care FCSB poate deveni matematic campioană încă de duminică. gratuit

FCSB poate sărbători titlul duminică » Mai are nevoie doar de DOUĂ rezultate pentru o performanță istorică

Deși nu i-au făcut cadou victoria cu ”lanterna” Superligii, Măldărășanu și-a felicitat jucătorii: ”E un punct cât o victorie”

Antrenorul Marius Măldărășanu s-a declarat mulțumit, la finalul jocului cu FC Botoșani, terminat la egalitate, scor 1-1, în care Cristi Neguț a salvat un punct în prelungiri cu o execuție magnifică dintr-o lovitură liberă. Intrat pe parcursul reprizei secunde, milocașul a trimis în vinclu, la colțul lung, de la 25 de metri, lateral stânga, fără speranțe pentru Ducan. Mălsărășanu a declarat, la flash-interviuri, că jucătorii săi au avut noroc, de data asta, pe final, după ce, în ultima

Adrian Cojocaru, noua invenție a „Regelui”. Supergol cu CFR!

Împrumutat Petrolului în debutul sezonului și retrimis la Constanța după numai 2 luni, Ionuț Cojocaru a „explodat” sub comanda lui Gică Hagi. Contra lui CFR Cluj a marcat golul doi cu o superexecuție. gratuit